Tagi

, , , ,

Jestem jestem i spieszę z informacją, jakie kreacje cieszyły moje oko podczas Wrocław Fashion Meeting 2012. Otóż większość i będzie różowo: przybrudzone i pudrowe, sensualne róże prezentowała marka Charlotte Rouge, która już od wczoraj promuje na Facebooku swoje wybiegowe sylwetki. Tak! Znowu chwalę szyfon i ćwieki ;) Z zupełnie odmiennych stylowo sylwetek żałuję, że na wybiegu nie stanęły swobodne sety Synthetic [Pan Leszek na pewno byłby dumny]. W foyer minęłam przelotem stoisko ze słodkimi wyrobami od Cukier Lukier [niedawno odwiedziłam ich kameralny salonik w centrum Wrocławia
i byłam zachwycona ręcznie i „na żywo” wykonywanymi pysznościami].. szkoda, że nie spróbowali swoich sił na wybiegu jako smaczna biżuteria hand-made ;) Wracając do sceny głównej, największe wrażenie zrobiła na mnie kolekcja Katarzyny Królak, która ujęła swój runway w formę rozkwitu kolekcji od podstawowego body po kreację z szyfonową sukienką, koronkowym gorsetem, melonikiem i stylową peleryną. Całości dopełniały niesamowicie inspirująca muzyka i zmysłowa kolekcja z francuskim polotem. Ten pokaz zachwycił mnie w stu procentach i tym bardziej oczekiwałam wieczornej edycji Fashion Meeting.

Wieczorem przyszedł czas na pokaz eleganckiej kolekcji sieciówki Mohito,
a także pozostałych designerów. Tym razem zdecydowanie przeważały mocniejsze beaty w podkładzie muzycznym, a moje serce zostało zdobyte przez projektantkę Żanetę Larysę Knap i jej markę FOLK Design, która na wybiegu pokazała prawdziwą klasę! Dobitny akcent folklorystyczny przejawiający się w formach, kolorach, materiałach i ozdobnych przeszyciach. Odpowiednio dobrana choreografia, dopasowany make-up, gra świateł oraz znakomite góralskie brzmienie z domieszką Massive Attack. Czy możecie to sobie wyobrazić? Rewelacja! Poniżej fotka, a na końcu umieszczam do przesłuchania utwór z pokazu kolekcji FOLK Design.
Mam nadzieję, że Wrocław Fashion Meeting ewoluuje w szybkim tempie do rangi dolnośląskiego Fashion Week, będzie regularnie kontynuowane, a każda edycja będzie owocna w równie emocjonujące pokazy kolekcji.

Future Folk – Dukaty: